Fotokonkurranse forsideberner

Send inn ditt blinkskudd!

Delta i konkurranse om å få en forsideberner!

8 av bildene vil bli brukt til nye omslag på Berner’n nr. 4-2014 til nr. 3-2016. Andre bilder vil bli brukt på vår hjemmeside og facebookside.

Følgende kreves:

- Bildet kan ikke ha vært brukt i tidligere kalender eller omslag.

- Filstørrelsen på bildet må være minimum 1MB, men helst større

- Informasjon om navn på hund og fotograf må følge bildet, hvis ikke blir ikke bildet vurdert.

- Det kan sendes inn maks 2 bilder fra hver fotograf.

Send ditt bidra til sclay@madahiro.no innen 1. oktober 2014.

 

Vel overstått pinsetreff

NBSK vil få takke alle som på sitt vis har bidratt til gjennomføringen av nok et vellykket pinsetreff – alle bidrag, all hjelp, all god stemning ringside, all deltaktighet og all velvillighet; tusen takk!

Resultatservice kommer i Berner’n, men av høydepunkt kan vi berette følgende:
BIR: N SE Uch NordV-10 NV-11 Nøklebyåsen’s Yenna
2 BTK og BIR veteran: Nord Uch NVV-13 Ronja
3 BTK, cert og fersk champion: Ille Søte Irma av Hiselfoss
4 BTK og reserve-cert: Kule Kendra av Hiselfoss

BIM og cert: Berner-Tunet’s Hugo Boss
2 BHK og reserve-cert: Berner-Tunet’s Herman
3 BHK: Nord Fin Uch Don Arax Desperado av Hiselfoss
4 BHK: N Uch Exclusive Egon

Beste oppdretter: Kennel Hiselfoss

BIR valp: Italiantouch-Othelia-Majasdaughter
BIM valp: Touchofitaly-Lyder-Majason

Klubbmester LP klasse 1: Eirin Rosvoll og Hely av Triomar
Klubbmester LP klasse 2: Mari-Ann H Amundsen og Cafridas Rhythmic Ragtime Reggae
Klubbmester LP klasse 3: Mari-Ann H Amundsen og N Uch BH Cafridas Frolic Fearless Falco

hedersprisen2014

Hedersprisen er utdelt

Hedersprisen går til en person som i en årrekke har utmerket seg på mange plan i organisasjonen. Vedkommende har vært aktiv både i sin avdeling og i sentrale organer, og har med sin kunnskap og dyktighet bidratt til å føre klubben videre.

Vedkommende har også vært aktiv som utstiller og oppdretter.

På avdelingsnivå har personen vært aktivt med og ledet arbeidet med avdelingens utstilling. På sentralt hold har hedersprisvinneren som medlem av styret stått bak arbeidet med økonomihåndboka og organisasjonshåndboka, i tillegg til at hun på en utmerket måte har styrt klubbens økonomi.

Prisen tildeles Ellinor J. Elvestad.

Ellinor Elvestad mottar hedersprisen fra NBSKs leder Odd Harald Amundsen.

Ellinor Elvestad mottar hedersprisen fra NBSKs leder Odd Harald Amundsen.

Vanligvis blir hedersprisen utdelt på pinsetreffet, men Ellinor har dessverre ikke anledning til å delta der i år, og fikk derfor prisen på årsmøtet.

Hederspriskomiteen har bestått av Liv R. Flathus, Dagfrid Hokstad og Ole-Einar Løken.

Utdeling av mestvinnendepremier

Etter årsmøtet i NBSK lørdag 26. april, ble det delt ut mestvinnendepremier i LP og eksteriør.

Mestvinnende i LP klasse 1, Kirsti Thorvaldsen og Apoletano's Lille Love, NBSKs leder Odd Harald Amundsen, og mestvinnende i LP klasse 3 samt på tvers av klassene, Kjersti Rosvoll med N.Uch. Lille My Quintana-Datter.

Mestvinnende i LP klasse 1, Kirsti Thorvaldsen og Apoletano’s Lille Love, NBSKs leder Odd Harald Amundsen, og mestvinnende i LP klasse 3 samt på tvers av klassene, Kjersti Rosvoll med N.Uch. Lille My Quintana-Datter.

Dessverre hadde ikke alle vinnerne anledning til å delta, men disse vil få overlevert premien på senere tidspunkt. Årsmøtet applauderte for og gratulerer samtlige, og ønsker lykke til videre med 2014-sesongen.

Mestvinnende i lydighet 2013

Klasse 1:
1. Apoletano’s Lille Love og fører Kirsti Thorvaldsen. 756,75 poeng.
2. JWW-08 Nord.JV-08 BH Xkumle X-Faktorer av Hiselfoss og fører Stine Bøe. 681,75 poeng.
3. Frida Frosk av Hiselfoss og fører Patricia Hofmo Risopatron. 588,75 poeng.
4. Dana Ponete av LeeArmand og fører Marianne Sandvik. 409,50 poeng.
5. Hely av Triomar og fører Eirin Rosvoll. 348 poeng.
6. Cafridas Rhythmic Ragtime Reaggea og fører Mari-Ann Amundsen. 268,50 poeng.

Apoletano's Lille Love og fører Kirsti Thorvaldsen.

Apoletano’s Lille Love og fører Kirsti Thorvaldsen.

Klasse 2:
1. Ukita Urschi av Hiselfoss og fører Tor-Arne Vatsend. 671,93 poeng.
2. Cafridas Rhythmic Ragtime Reaggea og fører Mari-Ann Amundsen. 652,55 poeng.
3. Frida Frosk av Hiselfoss og fører Patricia Hofmo Risopatron. 412,30 poeng.

Ukita Urschi av Hiselfoss og Tor-Arne Vatsend.

Ukita Urschi av Hiselfoss og Tor-Arne Vatsend.

Klasse 3:
1. N.Uch. Lille My Quintana-Datter og fører Kjersti Rosvoll. 1045,6 poeng.
2. N.Uch. BH Cafridas Frolic Fearless Falco og fører Mari-Ann Amundsen. 386,4 poeng.

N.Uch. Lille My Quintana-Datter og Kjersti Rosvoll.

N.Uch. Lille My Quintana-Datter og Kjersti Rosvoll.